Ndërlidhjet

Qeveria e Kosovës përgëzon forcat amerikaneQeveria e Kosovës përgëzon forcat amerikane për operacionin e sukseshëm dhe konsideron se vrasja e liderit terrorist të al-Kaidës, Bin Ladenit shënon një moment kthese në luftën kundër terrorizmit, jo vetëm për popullin amerikan, mirëpo për të gjithë popujt e botës të cilët e duan lirinë dhe paqen.

"Në këtë moment kthese, populli i Kosovës ndan me popullin amerikan ndjenjën e shpresës dhe solidaritetit për një jetë me të sigurtë dhe më paqësore", thuhet në njoftim.

"Kjo ngjarje, është një moment i përkujtimit për të gjitha jetërat e humbura në luftë kundër terrorizmit, dhe një moment i shpresës se e mira do të ngadhnjejë mbi të keqën".
XS
SM
MD
LG