Ndërlidhjet

Vrasja e bin Ladenit ul çmimet e naftësÇmimi i naftës ka rënë sot për më shumë se tre dollarë pas lajmit për vrasjen e kreut të Al Kaidës, Osama bin Laden.

Një fuçi nafte e papërpunuar ishte për 3.21 dollarë më e lirë se të premten, dhe sot u tregtua për 122,68 dollarë.

Në bursën e Nju Jorkut, një fuçi nafte ishte për 2.60 dollarë më e lirë se të premten, kur tregtohej për 114,18 dollarë.
XS
SM
MD
LG