Ndërlidhjet

BE përshëndet vrasjen e bin LadenitVdekja e Osama bin Ladenit paraqet "rezultat të rëndësishëm" të "luftës kundër terrorizmit", e cila e bën botën më të sigurtë, vlerësuan krerët e Bashkimit Evropian dhe Komisionit Evropian, Herman van Rompej dhe Zhoze Manuel Baroso.

Sipas tyre, Bashkimi Evropian do t'a vazhdojë me Shtetet e Bashkuara, me partnerët ndërkombëtarë dhe me miqtë në botën myslimane luftën kundër ekstremizmit "për t'u ndërtuar një botë e paqes, sigurisë dhe prosperitetit për të gjithë".
XS
SM
MD
LG