Ndërlidhjet

Obama përshëndet lirimin e Saberit


Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama ka përshëndetur lirimin e gazetares amerikano - iraniane Roksana Saberi nga burgjet e Teheranit ku ishte mbajtur me akuzën për spiunim dhe dënuar me 8 vjet burgim.
Përfaqësuesi për shtyp i Shtëpisë së Bardhë, Robert Gibs, ka deklaruar se qeveria e presidentit Obama konsideron se Roksana Saberi ka qenë e pafajshme, por se “përshëndet veprimin humanitar” të autoriteteve iraniane.
XS
SM
MD
LG