Ndërlidhjet

Raportet: Së paku 6 të vrarë në Afganistan


Raportohet se së paku 6 veta të jenë vrarë sot në disa sulme vetvrasëse në Afganistanin lindor. Detajet e këtyre sulmeve në qytetin Khost janë akoma të paqarta.

Sipas raporteve, katër persona vetëvrasës sulmuan me boma një ndërtesë të administratës komunale dhe ndërtesën kryesore të guvernatorit, por raportet janë kundërthënëse nëse kanë arritur sulmuesit të hyjnë në ndërtesë apo jo.

Një mjek në spitalin e qytetit tha se në mesin e gjashtë viktimave kishte ushtarë dhe civilë. Khost gjendet në afrësi të kufirit pakistanez.
XS
SM
MD
LG