Ndërlidhjet

7 të vrarë në sulmet vetëvrasëse të talibanëve


Së paku 7 civilë kanë vdekur, ndërsa 21 janë plagosur në sulmin vetëvrasës të Talibanëve në afërsi të bazës amerikane në vendin Host, në lindje të Afganistanit, ka bërë të ditur ushtria amerikane.
Në vendin Host edhe dje ka pasur disa sulme vetëvrasëse ndaj ndërtesave qeveritare në të cilat janë vrarë 9 civilë dhe pjestarë të forcave afgane të sigurimit. Në këto sulme janë vrarë edhe 11 vetëvrasës talibanë.
XS
SM
MD
LG