Ndërlidhjet

Gerrard shpallet futbollisti i vitit në Angli


Kapiteni i Liverpulit Steven Gerrard është shpallur futbollisti i vitit në Angli. Mesfushori i Liverpulit ka fituar këtë nderim nga Asociacioni i Gazetarëve të futbollit, ndërsa në pozitën dy dhe tre janë plasuar futbollistët e Mançester Junajtedit Ryan Giggs dhe Wayne Rooney.
Gjatë këtij kampionati Steven Gerrard ka shënuar 23 gola dhe ka pasur një formë të shkëlqyeshme.
XS
SM
MD
LG