Ndërlidhjet

Beograd: Siguri e lartë për vizitën e Joe Biden


Ministri i Brendshëm i Serbisë tha se autoritetet i kanë shtuar masat e sigurisë në nivelin më të lartë për vizitën e nënpresidentit amerikan Joe Biden.

Ivica Daçiq tha se tashmë kanë filluar përgatitjet e sigurisë në bashkëpunim me ekipet e sigurisë nga Shtetet e Bashkuara.

Ai tha se në Beograd do të mbyllen disa rrugë dhe do të ndalohen disa tubime publike gjatë vizitës së z. Biden.

Biden gjithashtu do të vizitojë Kosovën dhe Bosnjen.
XS
SM
MD
LG