Ndërlidhjet

Saberi mbërrin nga Irani në Vjenë


Gazetarja amerikano-iraniane Roxana Saberi, e cila u burgos për spiunazh në Iran, fluturoi nga Republika Islamike dhe mbërriti në Vjenë.

Gazetarja 32-vjeçare mbërriti në Vjenë bashkë me prindët e saj.

Saberi u arrestua në janar, në prill u dënua me tetë vjet burg, ndërsa të hënën u lirua dhe u bashkua me prindët pasi gjykata e apelit e reduktoi dënimin e saj me dy vjet me kusht.
XS
SM
MD
LG