Ndërlidhjet

Gripi i derrave: 73 të vdekur, 7520 të infektuar


Së paku 73 persona kanë vdekur nga gripi A i llojit H1N1 në gjithë botën, ndërsa në 34 vende janë regjistruar 7520 raste të gripit të derrave, ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Nga 73 të vdekurit, 66 janë nga Meksika, 5 nga Shtetet e Bashkuara dhe nga 1 në Kanada dhe Kostarikë.
XS
SM
MD
LG