Ndërlidhjet

Obama në korrik viziton Ganën


Presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë muajit korrik do ta vizitoj Ganën.

Do të jetë kjo vizita e tij e parë në Afrikë, prej se u bë president.

Ministria e jashtme e Ganës tha se zoti Obama do të qëndroj në Ganë, më 10 dhe 11 korrik.

Babai i zotit Obama, që është presidenti i parë afrikano-amerikan i Shteteve të Bashkuara, ishte nga Kenia.
XS
SM
MD
LG