Ndërlidhjet

OBSH: 10.000 të infektuar nga gripi i derrave


Të dhënat e fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tregojnë se numri i njerëzve të infektuar me të ashtuquajturin gripin e derrave është rritur brenda një dite për 1000 duke e çuar numrin total të të infektuarve në 10.000.

Këto të dhëna u bënë të publike gjatë një takimi në Gjenevë ndërmjet sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, kreut të OBSH-së dhe drejtuesit e kompanive të mëdha të barërave, ku u diskutua për mundësitë e krijimit të një vaksine kundër virusit H1N1.
XS
SM
MD
LG