Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 2 amerikanë dhe 8 afganë


Një ushtar dhe një civil amerikan janë vrarë si pasojë ë shpërthimit të një bombe në afërsi të Kabulit.

Forcat e udhëhequra nga NATO gjithashtu thanë se nga një sulm ajror në provincën jugore Helmand janë vrarë edhe tetë civilë afganë.

Sipas aleancës veri-atlantike të NATO-s, civilët ishin përdorur si mburojë e gjallë nga militantët talibanë.
XS
SM
MD
LG