Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 80 talibanë


Ushtria e Pakistanit ka deklaruar fitoren mbi një bastion të talibaneve në veri-perëndim të Bunerit gjatë operacioneve, në të cilat sipas raporteve, janë vrarë më shumë se 80 militantë.

Në deklaratën e ushtrisë pakistaneze thuhet se trupat e pastruan Sultanvasin të martën mbrëma “pas përleshjeve intensive”.

Në 24 oret e fundit, sipas ushtrise, është vrarë një ushtar dhe janë plagosur nëntë të tjere në luginën Suat, në afersi të qytetit Buner.
XS
SM
MD
LG