Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmet vetëvrasëse – 19 të vrarë


Së paku 19 vetë janë vrarë nga disa shpërthime vetvrasëse në Irak.

Një sulmues vrau 12 njerëz dhe plagosi 25 të tjerë kur, në një treg të mbushur me njerëz në Bagdad, aktivizoi pajisjen shpërthyese.

Po sot, shtatë vetë u vranë kur një tjetër vetëvrasës me bombë goditi sunitët, anëtarë të grupeve kundër al-Kaidës, në qytetin verior, Kirkuk.
XS
SM
MD
LG