Ndërlidhjet

Çejni e mbronë politikën e Bushit


Ish zëvendës presidenti amerikan, Dik Çejni, tha sot se ai i mbështetë politikat anti terror të administratës së ish presidentit, Xhorxh Bush.

Ai theksoi se metodat e hetimeve, që përfshijnë edhe teknikën e zhytjes në ujë, kishin qenë të suksesshme dhe “gjë e drejtë për tu bërë.

Këto komente të zotit Çejni u bënë, pasi presidenti Barack Obama, i kritikoi politikat anti terror të ish presidentit Xhorxh Bush.
XS
SM
MD
LG