Ndërlidhjet

Zagreb: Topi u takua me zyrtarët e lartë kroatë


Presidenit i Shqipërisë, Bamir Topi, dje në Zagreb është takuar me kryeministrin e Koracis, Ivo Sanader dhe me kryetarin e Kuvendit, Lluka Bebiq.

Në njofitimin nga qeveria e Kroacisë, thuhet se është vlerësuar se hyrja e Kroacisë dhe e Shqipërisë në NATO është e arritur e madhe, që i kontribuon edhe stabilitetit të rajonit.

Në këtë kuadër, perspektiva evroatlantike nuk ka alternativë dhe kjo garanton siguri dhe zhvillim të vendeve në Evropën Juglindore.
XS
SM
MD
LG