Ndërlidhjet

7 të vdekur në Pakistan


Ka arritur në 7 numri i të vrarëve si pasojë e shpërthimit të një veture bombë në Peshavar në veri-perëndim të Pakistanit.

Nga sulmi i cili ndodhi të premtën në afërsi të një kinemaje u plagosën dhe 80 të tjerë.

Incidenti në Peshavar ndodhi në kohën kur ushtria pakistaneze po vazhdon operacionet kundër talibanëve në Svat Vellej.
Ushtria kishte deklaruar se ka vrarë më shumë se 1000 militantë gjatë kësaj ofenzive.
XS
SM
MD
LG