Ndërlidhjet

Ingushteti: Përleshje e policisë me militantët


Nga të shtënat ndërmjet militantëve dhe policisë në vendin Sunzhensk në Ingusheti, është vrarë një militant dhe janë plagosur tre policë.
Policia lokale tha se shkëmbimi i zjarrit kishte ndodhur mbrëmë dhe se ende po zhvilloheshin kërkime për militantët.

Ingushetia është në kufi me Çeçeninë e trazuar dhe thuhet se problemet shpeshherë e kalojnë kufirin.
XS
SM
MD
LG