Ndërlidhjet

Maroko: 11 të vdekur nga turrma në koncert


Mijëra spektatorë që u vërsulën për të dalë nga një koncert në kryeqytetin maroken Rabat, shkaktuan vdekjen e 11 njerëzve dhe plagosjen e 30 të tjerëve.

Zyrtarët thanë se në mesin e të shtypurve janë edhe dy fëmijë.

Tollovia u krijua pak pas mesnate në stadiumin e qytetit, kur rreth 70 mijë njerëz morën pjesë në koncertin e një këngëtari të njohur maroken.
XS
SM
MD
LG