Ndërlidhjet

Cërvenkovski rikthehet në krye të LSDM-së


Ish presidenti i Maqedonisë Branko Cërvenkovski është rikthyer në krye të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë.

Në kongresin e partisë që u mbajt në Shkup, Cërvenkovski tha se LSDM-ja ndodhet në krizë serioze dhe të gjatë.

Detyra jonë është që ta konsolidojmë partinë, me qëllim që të fitojmë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, u tha delegatëve Cërvenkovski.
XS
SM
MD
LG