Ndërlidhjet

Pheniani i zhvilloi edhe dy teste raketore


Koreja Veriore, e cila dje shpalli se ka bërë teste atomike nëntoksore dhe prova raketore, sot ka bërë prova të dy raketave të reja me rreze të shkurtër veprimi, raporton agjencia Jonhap, nga Koreja Jugore.

Sipas agjencisë, rrezja e veprimit të këtyre raketave është 130 kilometra.

Provat e djeshme atomike të Koresë Veriore janë dënuar nga Bashkësia ndërkombëtare
XS
SM
MD
LG