Ndërlidhjet

159 të vdekur nga cikloni Aila


Zyrtarët thonë se bilanci i të vdekurve nga cikloni Aila, i cili e ditëve të fundit e goditi Indinë lindore dhe Bangladeshin ka shkuar në të paktën 159.

Përderisa fuqia e ciklonit është dobësuar, shirat e mëdha e kanë përfshirë rajonin, duke shkaktuar rrëshqitje të dheut.

Dhjetra mijë njerëz janë evakuuar në zona të sigurta.
XS
SM
MD
LG