Ndërlidhjet

Shpërthim në Abu Graib, 15 të plagosur


Së paku 15 veta janë plagosur pas një shpërthimi të automjetit bombë në afërsi të kompleksit shëndetësor në perëndim të Bagdadit në Abu Graib.
Dhuna në Abu Graib dhe vendet tjera me shumicë sunite kohëve të fundit është zvogëluar, pasi që liderët lokalë janë kthyer kundër Al Kaidës, por sulmet me bomba ende mbeten dukuri e pranishme.
XS
SM
MD
LG