Ndërlidhjet

Medvedev dënon veprimet e Koresë Veriore


Kryetari i Rusisë Dmitrij Medvedev ka dënuar testimet dhe provat nëntokësore që është duke i bërë Korea Veriore.

Në një bisedë telefonike me kryetarin e Koresë Jugore Li Mjun Bak, Medvedev ka thënë se Korea Veriore është duke shkelur rezolutën 1718 të Këshillit të Sigurimit dhe normat e së drejtës ndërkombëtare, gjë që shpie drejt ngritjes së tensioneve.
XS
SM
MD
LG