Ndërlidhjet

Ban i hodhi poshtë akuzat e Gjeorgjisë


Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-mun, i ka hedhur poshtë akuzat e Tbilisit se ai i ishte nënshtruar presionit nga Rusia, për ta ndryshuar raportin për Gjeorgjinë.

Ambasadori i Gjeorgjisë në OKB, Aleksander Lomaia, tha se zoti Ban ishte shantazhuar nga Rusia, për tërheqjen e referencave lidhur me Osetinë Jugore dhe Abhazinë, sipas të cilave, këto dy territore paraqiteshin si pjesë e Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG