Ndërlidhjet

Kinë: Vdesin 25 minatorë


Të paktën 25 minatorë kanë vdekur dhe 20 kanë mbetur të ngujuar në një minierë në jugperëndim të Kinës.

Fatkeqësia ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një minierë shtetërore.

Në kohën e shpërthimit të gazit, në minierë ndodheshin 131 minatorë, por vetëm 86 kanë arritur që të dalin.
XS
SM
MD
LG