Ndërlidhjet

Mianmar: Kollapson tempulli, 6 të vdekur


Ndërtesa e n jë tempulli 2.300 vjeçar në Mianmar ka kollapsuar gjatë kohës kur po riparohej, duke shkaktuar vdekjen e gjashtë njerëzve dhe plagosjen e 30 të tjerëve.

Agjencia AP citoi dëshmitarë okularë të kenë thënë se disa njerëz ende kanë mbetur nën rrënoja, një ditë pas shembjes.

Ndërtesa e lartë në formën e ziles në juglindje të kryeqytetit Jangun, kollapsoi për shkak të vjetërsisë, ka thënë një zyrtar i tempullit.
XS
SM
MD
LG