Ndërlidhjet

Grozni: Nga shpërthimi bombës – një ushtar i vrarë


Policia në Çeçeni njoftoi se nga dy shpërthime të ndara të bombave është vrarë një ushtar rus dhe janë plagosur dy policë.

Agjencitë e lajmeve raportojnë se dhuna në Çeçeni po vazhdon, derisa forcat qeveritare po i luftojnë kryengritësit për afro një dekadë, pasi Rusia e mori kontrollin ndaj këtij territori.
XS
SM
MD
LG