Ndërlidhjet

Shpërthim në Bagdad - 4 të vrarë, 14 të plagosur


Në shpërthimin e bombës mëngjesin e sotëm në një treg në pjesën jugore të Bagdadit kanë vdekur 4 dhe janë plagosur 14 veta. Pikërisht në këtë lagje të Bagdadit muajin e kaluar u vranë 15, ndërsa u plagosën 50 veta.
Në këtë pjesë të Bagdadit që është i banuar me shiitë dhe sunitë tensionet ndëretnike janë të larta.
XS
SM
MD
LG