Ndërlidhjet

Iran: 5 të vdekur nga zjarrvënia


Mediat raportojnë se së paku 5 veta janë vrarë si pasojë e një zjarrvënie në një ndërtesë në juglindje të qytetit Zahedan, ku si pasojë e shpërthimit të një bombe në një xhami, javën e kaluar u vranë 25 veta.

Njoftohet se dhjetëra persona të tjerë janë lënduar si pasojë e zjarrit, i cili të dielën u vu në Institutin financiar dhe kreditor të Iranit, Mehr.
XS
SM
MD
LG