Ndërlidhjet

Luftanija amerikane ankorohet në Libi


Një anije e SHBA-ve që u ankorua sot në portin libian të Tobrukut, është anija e parë luftarake amerikane që viziton Algjerin në më shumë se 40 vjet.

Komanda qendrore ushtarake e Shteteve të Bashkuara në Afrikë njoftoi se vizita tre ditore e anijes është pjesë e misionit për bashkëpunim në fushën e sigurisë për forcimin e partneritetit detar ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Libisë”.
XS
SM
MD
LG