Ndërlidhjet

Lavrov dhe Lieberman diskutojnë për Iranin


Ministrat e jashtëm të Rusisë dhe Izraelit, Sergej Lavrov dhe Avigdor Lieberman, janë takuar sot në Moskë për të biseduar për Iranin dhe Hamasin.

Në lidhje me Iranin, Lavrov tha se administrata e re e SHBA-së ka rritur shanset e zgjidhjes së qëndrimit të ngurtë iranian mbi programin e tij bërthamor

Izraeli dëshiron ti shfrytëzojë raportet e saj me Iranin opër t’i bërë presion Teheranit që t’i ndërpres aktivitetet bërhamore.
XS
SM
MD
LG