Ndërlidhjet

Medvedev: Është evituar skenari më i keq


Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, tha se ekonomia globale e ka evituar “skenarin më të keq”, por ka tërhequr vërejtjen se është shumë herët për ta festuar ripërtëritjen.

Këto komente ai i bëri në një forum të lartë ekonomik të Rusisë, në Shën Petersburg.

Aktualisht, Rusia po kalon nëpër rënien më të madhe ekonomike në dekadën e fundit, për shkak të rënies së çmimeve të naftës, monedhës së dobësuar dhe largimit të kapitalit.
XS
SM
MD
LG