Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmi në xhami – 30 të vrarë


Së paku 30 veta janë vrarë dhe afro 70 të tjerë janë plagosur nga sulmi me bombë në një xhami në Pakistanin veriperëndimor, tha një zyrtar lokal.

Shpërthimi ndodhi gjatë faljes së xhumasë në vendin Dir, që është afër rajonit ku ushtria e Pakistanit për gjashtë javë ka ndërmarrë një ofensivë kundër militantëve talibanë.
XS
SM
MD
LG