Ndërlidhjet

Kinë: 26 të vdekur nga rrëshqitja e dheut


Televizioni shtetëror kinez njoftoi se 26 njerëz kanë vdekur nga rrëshqitja e dheut, i cili mbuloi një fabrikë hekuri dhe disa shtëpi në jugperëndim të Kinës.

Raportohet se shtatë persona janë shpëtuar, ndërsa 52 vetë konsiderohen të zhdukur, përfshirë dhe 27 minatorë që mbetën nën dhe në një minierë.
XS
SM
MD
LG