Ndërlidhjet

Meksikë: 27 fëmijë vdesin nga zjarri


Të paktën 27 fëmijë e kanë humbur jetën dhe disa janë plagosur nga zjarri që ka përfshirë një qendër të qëndrimit ditor në veri të Meksikës.

Zyrtarë të qeverisë thanë se nuk është e qartë se si e përfshiu zjarri qendrën në qytetin Hermosillo.

Ndërkohë, mediat meksikane raportuan se zjarri ka shpërthyer në një shitore të gomave, e cila ndodhet në afërsi.
XS
SM
MD
LG