Ndërlidhjet

Futboll: Katër vende e siguruan pjesëmarrjen


Katër shtete e kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror të futbollit, që mbahet vitin e ardhshëm, në Afrikën Jugore.

Holanda u bë seleksioni i parë nga Evropa, që e siguroi pjesëmarrjen në kampionat, ndërsa nga Azia u kualifikuan Japonia, Australia dhe Afrika Jugore.
XS
SM
MD
LG