Ndërlidhjet

Miçel arriti në Tel Aviv


I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, Xhorxh Miçel, sot gjendet në Izrael për bisedime, që kanë për qëllim fillimin e sërishëm të negociatave ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve.

Pritet që sot, zoti Miçel do të takohet me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanjahu, ndërsa nesër, në Bregun Perëndimor, bisedon me presidentin e Autoritetit Palestinez, Mahmud Abas.
XS
SM
MD
LG