Ndërlidhjet

Çmimi i naftës afër 71 dollarë për fuçi


Çmimi naftës ka shënuar një rekord të ri në shtatë muajt e fundit, duke shkuar drejt 71 dollarëve për fuçi.

Sot në Azi nafta e papërpunuar u tregtua për 70.70 dollarë, që është çmimi më i lartë prej janarit.

Çmimet e naftës janë dyfishuar në tre muajt e fundit, falë sinjalizimeve se recesioni mund të ketë marrë fund, dhe se kërkesa për karburant në Shtetet e Bashkuara mund të fillojë të rritet.
XS
SM
MD
LG