Ndërlidhjet

Serbët protestojnë kundër doganës


Qindra serbë nga pjesa veriore e Kosovës e kanë bllokuar sot vendkalimin kufitar Bërnjak në afërsi të Zubin Potokut, për shkak të vendosjes së kontrollit doganor.

Protesta ka kaluar e qetë dhe pa incidente, kurse për sigurinë janë kujdesur forcat e EULEX-it dhe të Shërbimit Policor të Kosovës.
XS
SM
MD
LG