Ndërlidhjet

Reali i ofron Ronaldos 131,7 milionë dollarë


Mançester Junajted ka pranuar ofertën rekord prej 80 milion funtash angleze (131, 7 milionë dollarë) nga Real Madridi për transferimin e sulmuesit Kristiano Ronaldo, ka deklaruar ky klub.

“Me dëshirë të Ronaldos, i cili ka shprehur synimin për largim dhe pas diskutimeve me përfaqësuesit e lojtarit, Mançester i ka dhënë atij kohë që të bisedojë me klubin”, tha klubi anglez.

Çështja pritet të mbyllet më 30 qershor.

Real Madird ka konfirmuar ofertën.
XS
SM
MD
LG