Ndërlidhjet

Irak: Vritet ligjvënësi i lartë


Një ligjvënës i lartë i Irakut është vrarë në Bagdad.

Harit al-Ubaisi ishte kryetari i bllokut më të madh të sunitëve në Parlamentin e Irakut, të quajtur Fronti i Pajtimit, si dhe ishte anëtar i komitetit parlamentar për të drejtat e njeriut.

Një zëdhënës i Frontit të Pajtimit tha se al-Ubaidi ishte vrarë kur po largohej nga një xhami në Bagdad, pas faljes së xhumasë.
XS
SM
MD
LG