Ndërlidhjet

Turqia zotohet të mbështesë Afganistanin


Ministri i Jashtëm i Turqisë Ahmet Dautogllu është zotuar për mbështetje më të madhe për Afganistanin.

Ai i bëri këto komente në takimin me presidentin Hamid Kharzai, gjatë vizitës së tij në Afganistan, ku Turqia ka rreth 730 ushtarë në kuadër të forcës së NATO-s.

Të enjten, zyra e ministrit turk njoftoi se Turqia planifikon të organizojë dy tubime ndërkombëtare për mbështetje të Afganistanit dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG