Ndërlidhjet

Piratët rrëmbejnë një anije gjermane


Piratët e Sonalisë kanë rrëmbyer një anije transportuese gjermane para brigjeve të Omanit në gjirin e Arabisë, që paraqet rastin e parë të sulmit në ujërat territoriale të këtij vendi, ka njoftuar NATO-ja.

Nga anija e rrëmbyer nuk është dërguar asnjë thirrje për ndihmë.

Nuk është i njohur numri i anëtarëve të ekuipazhit dhe as kombësia e tyre.
XS
SM
MD
LG