Ndërlidhjet

Britani: Vdekja e parë nga virusi H1N1


Britania e shënoi rastin e parë të vdekjes nga gripi i derrave, pasi një pacient në Skotlandë vdiq nga virus H1N1.

Kjo është vdekja e parë jashtë territorit të dy Amerikave.

Të enjten, Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli pandemi globale dhe i këshilloi qeveritë që të përgatiten për betejë të gjatë kundër virusit H1N1.
XS
SM
MD
LG