Ndërlidhjet

Sejdiu sot cakton datën e zgjedhjeve lokale


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, do të publikojë sot vendimin e tij për zgjedhjet lokale, ka njoftuar kabineti i presidentit.

Ky vendim pason një sërë konsultimesh që presidenti i Kosovës ka mbajtur me partitë politike.

Përcaktimi i datës së zgjedhjeve lokale ka qenë në fokus të debatit në Prishtinë midis forcave politike në opozitë dhe atyre në pushtet.
XS
SM
MD
LG