Ndërlidhjet

Rusia, Kina urojnë Ahmadinexhadin


Liderët e Rusisë, të Kinës dhe të vendeve të Azisë Qendrore sot i kanë uruar presidentit iranian, Mahmud Ahmadinexhad, rizgjedhjen e tij në këtë post, përkundër protestave masive në Iran, lidhur me rezultatet e kontestuara të votimeve.

Ahmadinexhadi po merr pjesë në samitin e Organizatës për Bashkëpunim të Shangajit, që po mbahet në Jekaterinburg të Rusisë.

Irani është i pranishëm në këtë samit në rolin e vëzhguesit.
XS
SM
MD
LG