Ndërlidhjet

Tiranë: Topi dhe OSBE-ja kërkojnë zgjedhje korrekte


Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot ka bërë thirrje për zgjedhje korrekte, të lira dhe pa dhunë.

Në këtë aspekt ai kërkoi angazhimin e të gjithë spektrit politik në Shqipëri, që zgjedhjet më 28 qershor, të mbahen sipas standardeve ndërkombëtare.

Ftesë për zgjedhje të rregullta sot ka bërë edhe Robert Bosh nga OSBE-ja.
XS
SM
MD
LG