Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Klinton: Do të inicohen biseda me Iranin


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, tha se administrata Obama, synon të inicoj biseda me Iranin për programin bërthamor dhe për çështje të tjera, pavarësisht nga mospajtimet lidhur me rezultatet e zgjedhjeve në Iran.

- Tash, është evidente, ne po presim për të parë përfundimin e proceseve të brendshme iraniane, por qëllimi ynë është që të shfrytëzojmë çfarëdo mundësie, që mund të ekzistoj në të ardhmen, për të diskutuar me Iranin për këto çështje, tha Hillari Klinton, mbrëmë në Uashington.
XS
SM
MD
LG